Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Loe homsest Äripäevast: Eesti börsifirmadel probleem käibega
Kui võtta kokku Tallinna börsil olevate ettevõtete neljanda kvartali tulemused, siis probleemi on näha müügis ehk käibe kasvuga - börsiettevõtete koondkäive kasvas aastaga vaid ühe protsendi.
Ehitusfirmade suurim takistus on hangete väljakuulutamine, mis ootavad euroraha. Millised olid börsifirmade tulemused, loe homme ilmuvast Äripäeva paberlehest.
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta kandvuse, veepidavuse või stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas laialdaselt kasutatavaks pinnase parenduse meetodiks on jugainjekteerimine (ing keeles Soilcrete® või jet-grouting). See tehnoloogia võimaldab pinnasesse rajada erineva kuju ja suurusega tsementeerunud sambaid ilma ulatuslike väljakaevamisteta ja seda ka kitsastes tingimustes.