Nordecon ja KOKO uuendavad 8 miljoniga Estonia Spad

Nordecon sõlmis Estonia Spa Hotelsiga Pärnus asuva Estonia Spa hotelli- ja spaakompleksi juurdeehitustööde projekteerimis- ja ehituslepingu, teatas ettevõte börsile.

Hotellis uueneb põhjalikult ruumide sisekujundus ning hotellitubade arv kasvab 106-le. Spaakeskuse juurdeehitusega valmib konverentsi- ja veekeskus.

„Ehitajale on ülimalt meeldiv sellise suuremahulise ehituslepingu sõlmimine – seda liiati olukorras, kus ehitusturul liigub sellel aastal Euroopa struktuurifondide raha varasemaga võrreldes oluliselt vähem,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

„Igasugused investeeringud oma majandusharu paremaks muutmiseks on samuti tänuväärne ja tihti ka möödapääsmatu tegevus, millest antud juhul ei saa kasu ainult tellija ja ehitaja, vaid ka Pärnu linn ja Eesti spaa sektor tervikuna,“ lisas Ambur.

Tööde lepinguline maksumus on ligikaudu 8,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekteerimistööde lõppedes algavad ehitustööd augustis ning lõppevad juunis 2015.

KOKO Arhitektuuribüroo esindaja Andrus Kõresaare sõnul saab Estonia SPA uue isikupärase siselahenduse, mille kujundussuunaks on moodsa ja eestipärase puhkekeskuse loomine. „Oleme inspiratsiooni noppinud Eesti loodusest, rahvuslikest traditsioonidest, käsitööst ja kultuurist.“ Lisaks võimaldab tema sõnul uue basseini- ja saunakompleksi ehitus lisada spaale nn wellness-kategooria.

Täielikult ehitatakse ümber Estonia  „Rohelise maja“ ja „Valge maja“ hotellikompleksid. Hoonete uuendamise arhitektuurse osa loojaks on KOKO arhitektid. Projekti teostamist finantseerib Swedbank.

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee toimetus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed