Jaanuari viimasel nädalal esitles Wienerberger AS „Ilusa ahju konkurss 2013“ võitjaid ehk kõige ilusamaid tellistest tulekoldeid. Vaata ka võidutööde fotosid.
Ettevõtte kutsus kõiki kütte- ja tulekollete omanikke ja ahjumeistreid, pottseppi „Ilusa ahju konkursile“, et valida välja parimad ja ilusaimad kolded ning nende tellijaid ja ehitajaid ka vääriliselt autasustada.
Konkursile laekus 89 võistlustööd. Konkursi tingimustele vastanud 79 projekti hulgast valis viieliikmeline žürii välja konkursi võitjad! Žüriisse kuulusid sisearhitekt Eero Jürgenson, ahjumeister Koit Koppel, ahjumeister ja korstnapühkija Jaanus Pedari, ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja Piret Veigel ja Wienerberger AS tootejuht Eduard Rõžov.
Wienerberger AS tegevdirektor Eduard Rõzovi sõnul õnnests konkurss hästi. Läbiva joonena kõigis töödes tõi Rõzov välja tajutava kodutunde ja -soojuse. Rõzov peab oluliseks konkursitööde juures looduslikust materjalist telliseid, mis on hea näide kaasaegsest loodussäästlikust vastupidavast ja kvaliteetsest tootest.
Konkursi auhind ja kategooriad
Kuna lisaks küttekollete omanikele olid konkursile oodatud töid esitama ka ahjumeistrid ja pottsepad, siis oli iga kategooria võitja preemiaks 1000 Eurot, mis jagunes võrdselt tellija/omaniku ja küttekolde ehitaja vahel.
Ilusaima ahju kategooria võitjaks valiti projekt nimega „Piip & Tuut Mängumaja kohvik Koogel-Moogeli ahi“.
Ilusaima kamina kategooria võitjaks valiti projekt nimega „Pargi talu kütte- ja küpsetuskompleks“.
Ilusaima välistingimustes kasutatava tulekolde kategooria võitjaks valiti projekt nimega „Kamin-grill-suitsuahi“.
Žürii eripreemia anti projektile nimega „Ahi/ pliit/ soemüür/ leso“.
„Ilusa ahju konkurss 2013“ rahva lemmiku tiitli pälvis projekt nimega „Tõnu talu küttekompleks“.
Wienerberger AS

2 fotot
- Wienerberger AS Foto: Wienerberger AS
Wienerberger AS
Autor: Ehitusuudised.ee toimetus
Seotud lood
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.