• 22.01.14, 10:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eelmise aasta IV kvartali hoonestamata maa hind langes 8%

2013. aasta neljandas kvartalis sooritati Eestis Maa-ameti andmetel kokku 13 809 tehingut ligikaudu 627 miljoni euro väärtuses, vahendab kinnisvaraportaal Adaur.ee.
Portaali kontrollitud andmete põhjal sooritati aasta tagasi neljandas kvartalis kokku 12 273 kinnisvara tehingut 594 miljoni euro väärtuses.
"Omanikku vahetas neljanda kvartali jooksul ligi 37 753 hektarit maad, aasta varem oli see näitaja 39 537 hektarit," kirjutab portaal. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

Statistika andmetel vahetus maaomanikke kõige enam Harju maakonnas ja kõige vähem Hiiu maakonnas, vastavalt 3 806 hektarit ja 822 hektarit.
Kinnisvara hinnaindeksi kasvas võrreldes 2012. aasta neljanda kvartaliga 13,1% ja 2013. aasta kolmanda kvartaliga1,6%.
Korteriomandite hinnaindeks                     +22,5%
Hoonestatud elamumaa hinnaindeks      +13,7%Hoonestamata maa hinnaindeks              -8%.
Autor: Ehitusuudised.ee toimetus

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.08.25, 09:00
Argo Luhaste: hilinemised ja lisakulud on sageli seotud geotehniliste oludega
Suurbritannias aastatel 1970–1994 läbiviidud ehitusuuringust, milles analüüsiti hilinemiste ja eelarve ületamiste põhjuseid, selgus, et 40% ootamatutest hilinemistest ja lisakuludest olid seotud geotehniliste oludega. Ehitaja vaates tõusetub küsimus: mis saab siis, kui tegelik kohapealne geotehniline olukord osutub arvatust keerulisemaks?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele