• 05.12.13, 10:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tarbe: mittekvaliteetne teenus jääb Eestisse

Eilsel Ehituskonverentsil märkis Eesti projektibüroode liidu juht Tõnis Tarbe, et tulevik on tume – Eestisse jääb mittekvaliteetne teenus ja kvaliteetne liigub siit välja.
„Mittekvaliteetne teenus jääb siia riigihankeid läbi viima ja see on halb uudis. Isegi rahandusminister Jürgen Ligi on tänaseks teatanud, et ehituskvaliteet on kehv. Nii see on ja nii see jääb,“ nentis Tarbe.
Ta ennustas, et ehitusturul suureneb konsultatsiooniteenuste ekspordiosa, sest Eesti hinnatase ja elu on võrreldes lääneriikidega mõne protsendi võrra madalam.
Maxima mõju on tema hinnangul väga lühiajaline ja mõjutab siin väheseid. Tarbe nentis, et madalaim hind jääb siiski olulisemaks „54 sai hukka, mis on väga kurb lugu, aga protsentuaalselt on see hulk väike. Hind on ikkagi see, mis täna määrab. Jääb niisugune segane projekteerimisturg, kus jäetakse mingid tsüklid vahele,“ märkis Tarbe.

Viimased uudised

Uudised
  • 17.04.25, 13:30
Nordecon allkirjastas Tiskre kooli ehituslepingu
Suur lugu
  • 17.04.25, 12:52
Ühishoone – turvaline kindlus igasse linna ja maakonda
Uudised
  • 17.04.25, 12:51
Eesti ranged energiamärgised muudavad ehituse kallimaks
Leedu A++ energiaklassi hoone võib Eestis saada vabalt C-energiaklassi hinnangu.
Börsiuudised
  • 17.04.25, 12:21
Oma Ehitaja alustab Liveniga Põhja-Tallinnas uut arendust
Uudised
  • 17.04.25, 12:15
Omavalitsused ootavad riigilt teede korrashoiuks suuremat tuge
Uudised
  • 17.04.25, 10:48
Mapri ehitab Peetrisse suure autokeretööde hoone. “See on julge käik”
Ehitustööde tellija on TKM Kinnisvara. Peetrisse kerkivad ka Amservi 12 000-ruudune esindus, rajajaks Capital Mill ning 9000-ruudune Mercedes-Benzi sõiduautode esindus, rajajaks Kaamos Kinnisvara.
Uudised
  • 17.04.25, 09:02
Eesti inseneride edulugu: uuele tootele andis tuule tiibadesse avatud suhtlus ja enesekriitika
Levinud on suhtumine, et kindlam on ehitada uus, mis vastab standarditele ja tänapäeva nõuetele.
Ajakiri
  • 16.04.25, 16:46
Ehitaja ajakiri aprill 2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele