Vaata, millise bussijaama võib Neinar Seli Tartusse ehitada

Neinar Seli plaanib ehitada täis Tartu praeguse bussijaama ja Tasku kaubanduskeskuse vahelise ala ning korraldas lahenduse leidmiseks arhitektuurikonkursi.

Tartu kesklinnas 3,2 hektari suurusel planeeringualal asuvad Tasku keskus, bussijaam ja hotell Dorpat. Suvel avalikul arutelul olnud eskiislahendus näeb ette praeguse bussijaama ja Tasku keskuse vahelise ala täisehitamise ja bussijaama paigutamise hoone sisemusse.

Enne planeeringu põhilahenduse koostamist korraldati Emajõe Ärikeskuse ja bussijaama ümbruse linnaruumi arhitektuurne ideevõistlus. Võistluse objektiks oli bussijaama territoorium Tasku esimese korruse ulatuses (see ei hõlma juurdeehitist kõrgematel korrustel) ning sellega funktsionaalselt seotud lähialad. Ideevõistluse laiem eesmärk oli mõtestada Sadama piirkonda tekkiva Tartu uue kesklinna ruumilist identiteeti ning avalikku ruumi.

Ideekonkursi tähtajaks saabus üheksa võistlustööd. Þürii tööd juhtis ASi Emajõe Ärikeskus juht Ain Tammvere. Võistlusel jäeti esikoht välja andmata ning anti välja kaks teist kohta. Selle said Kauss Arhitektuur OÜ (Eva Nõmm, Kaur Talpsep, Lauri Eltermaa ja Urmo Mets) ning Maria Freimann ja Juhan Kangilaski. Mõlemad teenisid sellega 8000 eurot.

Loe edasi ja vaata fotosid Äripäeva uudisteportaalist

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed