Vaata, milline on edukaim kinnisvarabüroo 

Kuna Eesti turg on stabiliseerunud ja tehingute arv jõudsalt enam ei kasva, vaatavad kinnisvarabürood kasvu lootuses välisturgudele või siis laiendavad oma teenustevalikut, et pakkuda konkurentidest laiemat teenusspektrit.

Äripäeva Kinnisvarafirmade TOPis kolmandal kohal oleva Capital Mill OÜ juht Marko Kull ütleb, et eelmisel aastal algas ettevõtte laienemine Lätti ja Leetu, mis sel aastal jõudis ka reaalsete tehinguteni. Kuna koduturg on stabiliseerunud ja tehingute arv vähenemas, siis see, kes tahab kasvada, peab vaatama välisturgudele. "Arvasin, et sinna minek on keerulisem," ütleb Kull. "Eks mõlemal turul on omad eripärad ja kultuuriline omapära," selgitab ta. "Näiteks Läti turu on ära rikkunud Venemaa kapital, millest kõik räägivad, aga mida keegi ei näe. See tähendab, et hinnad, millest räägitakse, on ulmelised, aga samas tehinguid ma ei tea ühtegi nende hindadega. Korteite puhul veel, aga ärikinnisvaravaldkonnas, kus me tegutseme, küll mitte." Teine võimalus kasvuks on tema sõnul väga heade arenduste otsimine.

Äripäeva Kinnisvarafirmade TOPi esiviisik, ettevõtted reastatud 2012. aasta majandusnäitajate põhjal.

1. Capfield OÜ
2. Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS
3. Magistral Kaubanduskeskuse OÜ
4. Rocca al Mare Kaubanduskeskuse AS
5. MSI Grupp AS
6. E.L.L. Kinnisvara AS
7. Lõunakeskus OÜ
8. FAMA Invest OÜ
9. Riigi Kinnisvara AS
10. NG Eesti AS

Ettevõtted seati pingeritta kuue näitaja põhjal. Arvutamise aluseks võeti 2012. aasta müügitulu, müügitulu kasv võrreldes 2011. aastaga, 2012. aasta ärikasum, kasumi kasv võrreldes 2011. aastaga, rentaablus ja varade tootlikkus aastal 2012.

Täispikk tabel koolitusfirmade pingereaga ilmus 2.10 Äripäeva kuukirjas Kinnisvara. Tabelit saab ka elektrooniliselt osta Äripäeva infopangast Agent.

Mis pani kasvama eelmisel aastal kõige kiiremini kosunud kinnisvarafirma, loe pikemalt 2. oktoobril ilmunud Äripäeva kuukirjast Kinnisvara.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed