Saaremaa sadama kaubasadamaks ehitamisega tuleb oodata aastaid

Tallinna Sadama hinnangul kestab kohtuvaidlus Saaremaa Sadama kaubasadamaks muutmise vastastega aastaid.

“Eeldatavalt ootavad meid planeeringuprotsessiga nüüd ees aastate pikkused kohtuvaidlused, mil ühe grupi isikute vastuseisu tõttu sadama potentsiaali täies mahus kasutada ei saa,” ütles Saarte Häälele Tallinna Sadama ärisuunajuht Ahto Ader.

Tallinna ringkonnakohus kohaldas alanud kohtuvaidluse tarbeks kaubasadama vastaste palvel eelmisel nädalal esialgset õiguskaitset, mis tähendab, et eelneva kolme aasta planeerimise töö on osaliselt peatatud ja vähemalt kohtuvaidluse ajal ei tohi sadamasse uusi ehitisi rajada.

“Hea on aga see, et kohus märkis selgesõnaliselt, et olemasolevate rajatiste baasil võib vaidlusest sõltumatult kaubavedu ikkagi alustada,” sõnas Ader.

Tallinna Sadama esindaja kinnitusel on kogu planeeringuprotsessis korduvalt rõhutatud, et kaubasadamaks ümberkujundamise initsiatiiv ja soov on ennekõike kohalike elanike, saarlaste endi poolne.

MTÜ Ninase Küla Selts ja Janne Koovisk esitasid Pärnu kohtumajale kaebuse Saaremaa Sadama detailplaneeringu tühistamiseks kaks kuud tagasi. Tallinna halduskohus esialgset õiguskaitset 12. juulil ei rakendanud ja detailplaneeringu täitmist kohtuvaidluse ajaks ei peatanud. Küll aga tegi seda ringkonnakohus, lubades sadama kasutamist kaubasadamana olemasolevate ehitiste baasil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed