23. august 2013

Tehnikaülikool sai linnalt kingiks torni 

Tallinna linn on püüdnud korduvalt üürile anda rahvusraamatukogu läheduses asuvat paekivist veetorni. Nüüd otsustas linn selle ära kinkida.

Tõnismägi 12 kinnistul asub vana veetorni hoone, mille pindala on 405 m². Kuigi linn on seda püüdnud üürile anda, pole see õnnestunud. Küll on aga seda oma omandusse taotlenud Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ). Lisaks on veetorn ühendatud naaberkinnistul asuva TTÜ Tallinna Kolledži hoonega.

Paekivist veetorn, koos kõrval asuva paekivihoonega moodustavad monumentaalse arhitektuuriansambli. Tornehitis on ka riikliku kaitse all.

Eile tegi linnavalitsus ettepaneku võõrandada endine veetorn tasuta TTÜ-le, kes kavatseb selle viie aasta jooksul rekonstrueerida ja anda kaks ülemist korrust ehitusteaduskonna arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi kasutusse. Kaks alumist korrust saab jätta avalikku kasutusse, näiteks kunsti- või fotogaleriina või ülikooli muuseumi filiaalina.

Tõnismäe veetorn on Tallinna 19. sajandi silmapaistvamaid historistlikke paeehitisi. 1882. aastast pärit ehitisest veevarustuse tagamiseks Toompea ja Kaarli puiestee läheduses sai alguse Tõnismäe tänava kapitaalne hoonestamine.  

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688