Kinnisvarafirmade uuring: kõige kiiremini areneb Rae vald

Eesti suuremad kinnisvarafirmad prognoosivad Tallinna lähipiirkondadest kiireimat arengut Rae vallale, vähendab Äripäev.

Rae valla tõusu ennustas 44 protsenti, Jõelähtmet ning Viimsit soosis 22 protsenti vastanuist, selgus 1Partner Kinnisvara uuringust.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul pole Viimsi tahajäämine üllatus, kuna piirkonnas ületab pakkumine nõudlust ja Pirita tee ummik on kasvanud kriitilise piirini. "Tallinna hinnad on aga kiiresti tõusnud, inimesed otsivad uut, kuid soodsat elupinda ja Rae vallas on ruumi küll," ütles ta.

Uuringu kohaselt usuvad eksperdid, et hinnatõus Tallinnas jätkub. 38% kinnisvaraspetsialistidest hindas, et enim on kasvuruumi kesklinna korteri ruutmeetril.

"Kaks aastat tagasi prognoosis 75% vastanutest õigesti, et suurim hinnatõus tuleb Põhja-Tallinnas, kuid nüüd on seal lagi ees," ütles Vahter. Kesklinnas tõstab hinda korterite puudus ning kruntide vähene saadavus, lisas ta.

75% uuringus osalenuist prognoosis, et Tallinnas elab kolme aasta pärast 420 000 elanikku.

1Partner Kinnisvara viis Eesti suuremate kinnisvarafirmade hulgas läbi iga-aastase kinnisvaratrendide uuringu. Teiste seas osalesid selles kinnisvaraspetsialistid firmadest Pindi, Adaur, Simus, RE/MAX Central, Uus Maa, Arco Vara, Ober-Haus ning Raid & Ko.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed