KredEx muudab eluasemelaenu käenduse tingimusi

Homsest muutuvad KredExi eluasemelaenu käenduse tingimused. Noore spetsialisti eluasemelaenu käenduse vanusepiir tõuseb 35. eluaastale ning eluasemelaenu käenduse tagatise maksimumpiir 20 000 eurole.

Uue sihtrühmana saavad eluasemelaenu käendust kasutada Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranid, kes on käinud välismissioonil või saanud vigastada Eestis teenistuses olles.

„Muudatuste tulemusena suureneb inimeste arv, kes saavad kasutada kodu soetamiseks või renoveerimiseks eluasemelaenu käendust," selgitas KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Mirja Adler.

Eluasemelaenu käendust annavad Nordea Pank, SEB Pank, Danske Bank, Eesti Krediidipank, DNB Pank, Versobank ja Citadele Pank.

Selle aasta 1. juuli seisuga on KredExi abil parandanud elutingimusi 12 720 noort peret, 8079 noorspetsialisti ning 62 tagastatud majas elavat üürnikku ehk kokku üle 20 000 leibkonna.

KredExi eluasemelaenu käenduste portfelli maht ulatus 1. juuli seisuga 28,25 mln euroni. KredExi käendusega väljastatud eluasemelaenud moodustavad 2013. aastal 11,9% kõikidest Eestis väljastatud eluasemelaenudest.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed