Tallinn: suvine ehitusluba tuleb taotleda ajavaruga

Suvel ehitamist plaanivatel inimestel soovitab Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja vajalike lubade ning kooskõlastuste taotlemisega algust teha juba täna.

Igal kevadel suureneb linnaplaneerimise ametile läbivaatamiseks ning ehitusloa saamiseks esitatavate projektide arv talvekuudega võrreldes ligi kolmandiku. See omakorda suurendab oluliselt ameti igapäevase töö mahtu ning toob kaasa projektide läbivaatamisele kuluva aja pikenemise.

Ameti juhataja Anu Hallik-Jürgensteini sõnul näitab varasemate aastate praktika, et aprillist juuni lõpuni esitatakse menetlemiseks kolmandik kogu aasta ehitusprojektidest.

"Kui soovite soojal ajal ehitamisega algust teha, oleks mõistlik ehitusprojekt ja ehitusloa taotlus esitada meile aprillis või mai esimesel poolel. Nii saame töömahtu ühtlustada ja sellega tagada parema teenuse osutamise," soovitas ta.

Tallinnas antakse aastas keskmiselt välja 1800 projekteerimistingimust ning väljastatavate ehituslubade, kirjalike nõusolekute ning muudatusprojektide kooskõlastuste arv kokku on 2850. Kui eelmise aasta esimese kolme kuu jooksul oli väljastatud ehituslubade, kirjalike nõusolekute ning muudatusprojektide kooskõlastuste arv 605, siis käesoleva aasta samal perioodil 585.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed