Peeter Pere: arhitektide võimalused on arenevatel turgudel

18. aprilli toimus Eesti Projektbüroode Liidu (EPBL) aastakoosolek, kus Arhitektide Liidu esimees Peeter Pere rõhutas tihedamat koostöö vajadust arhitektide ja projekteerijate vahel

Pere ütles oma tervituskõnes, et EAL ja EPBL on omavahel teinud tõhusat koostööd  ja loodab selle tihenemist.

Ettekande  illustreerimiseks kasutas ta värsket  Eesti Konjunktuuriinstituudi Eesti loomemajanduse olukorra uuringu ja kaardistuse arhitektuuriosa vahearuande statistikat, mis näitab suurt langust arhitektuuribüroode majanduslike näitude osas.

„Euroopa Liidu arhitektide uuring näitab, et Euroopas on arhitektidel töö leidmine hetkel kõikides riikides, ainsa erandina Soome, keeruline. Sooviks on loomulikult kasvatada eksporti, kuid enese tuntuks tegemine välisturul on pikaajaline protsess,“ märkis Pere.

„Kiirkorras võib see juhtuda ainult läbi suure rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidu, mida seni juhtunud ei ole. Leida tuleb häid lahendusi, kuidas siseneda uutele arenevatele turgudele, näiteks Brasiiliasse või Aafrikasse,“ tõstatas Pere küsimuse.

Rahvusvahelisel areenil avab Hollandi büroo UN Studio k.a juunis online büroo ja soovib läbi internetikeskkonna jagada infot parimate projekteerimise kogemuste osas. „Võib-olla tasub teha tööd selle kaudu. Seega on Eesti kui e-riigi jaoks üheks võimaluseks käivitada interaktiivne süsteem. Selleks on vajalik pead üheskoos tööle panna ja uurida innovaatilised lahendusi,“ pakkus Pere välja

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed