Efektiivsusnipp: ehitusplatsile terviklahendused

Ventilatsiooniseadmete ja -tarvikute tootmise ning müügiga tegeleva ETS-NORD ASi juhatuse esimehe Urmas Hiie sõnul ootab peatöövõtja valmis lahendusi, mitte poolikut tööd.

“Kõiki töid ei pea alati tegema ehitusplatsil,” märkis Hiie. “Oskusliku planeerimisega saab ehitusvigade arvu vähendada ka nii, kui tuua platsile valmis toode ja see seal paigaldada.”

Lõpptoodet ehitusplatsil paigaldades hoiab ETS-NORD kokku nii enda kui ka peatöövõtja raha ja aega. Sel juhul teeb ETS-NORD tehases ehituse jaoks valmis ühtse komplekteeritud lahendusega tehnokambri. “Projekteerime 3D-lahenduse koos kõigi tehniliste seadmetega,” selgitas Hiie. 

Projekt pannakse kokku, kamber ehitatakse valmis ning enne saatmist testitakse.

“Sellega saavutame kõrge viimistlustaseme ja ökonoomse lahenduse. Ökonoomse mitte selles mõttes, et see oleks hirmus odav, aga kui ehitaja lööb kokku kõik oma kaudsed kulud, siis on see tema jaoks soodne. Teiseks on see ökonoomne ses suhtes, et vead ilmnevad varem, mitte objektil seadet paigaldades,” selgitas Hiie.

Kui klient tellib niinimetatud valmistoote, võidab ta ajas ning kvaliteedis. “Lisaks säästab klient projektijuhtimiskuludelt ning viie erineva alltöövõtulepingu asemel sõlmitakse leping üheainsa ettevõtjaga,” loetles Hiie eeliseid.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed