Reformierakondlane Priit Vilba, kes oli 1996. aastal Tallinna linnapea, kannab selle aasta jaanuarist perekonnanime Willbach, sest taastas oma vanaisa nime.
„Tegin seda austusest oma esivanemate vastu,“ põhjendab tänane Tallinna Tehnikakõrgkooli professor Willbach. „20-30. aastatel toimunud nimevahetus oli suuresti ebaõiglane, sest see ei olnud vabatahtlik, nime vahetamiseks avaldati survet.“
Willbach eitas, et nimevahetuse põhjuseks võis olla soov tõmmata joon alla oma poliitilise minevikule ja keskenduda akadeemilisele karjäärile. „Mul oli see idee juba kakskümmend aastat tagasi, kui ma poliitilist karjääri alustasin, aga siis ei juletud ette võtta seda," sõnas ta.
Nime vahetamine käis lihtsalt, ametnikud suhtusid sellisesse soovi arusaavalt. „Harjumine võtab teistel küll natukene aega,“ tunnistas Willbach. „Aga inimene on ju sama, isikukood on sama.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Viimase 10 aasta teehoiu poliitika analüüs viib mõtteni, et riigi rahandus on küll korras, kuid teed ja tänavad aga mitte. Nimelt mõjutab teede ja tänavate olukord igaüht meist – seda nii otseselt, kui ka kaudselt.
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.