Juba iga kümnes firma asutaja Soomes on välismaalane, eriti torkab silma eestlaste aktiivsus, märgib Äripäev.
Kauppalehti toob välja Suomen Asiakastieto Oy uuringu, mille kohaselt tuleb juba üle kümnendiku firmade asutajatest Eestist, Venemaalt ja Põhjamaadest.
"Tugev eestlaste mõju on ehitusalal," kirjutab leht. "Viimastel aastatel Soomes asutatud ehitusfirmadest kuulub eestlastele juba 13 protsenti."
Seotud lood
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.