Autorid: Äripäev, Редакция специальных проектов Äripäev • 4. märts 2013

Kinnisvaraarenduse konflikt Ruhnu saarel

Saare maavalitsus menetleb Ruhnu uue elamuala detailplaneeringut, millega ruhnurootslane Leif Strömfelt kavandab Ruhnu küla piirile 11 elamu-krunti. Ruhnu vallavolikogu liige sõdib plaani vastu.

Saarte Hääl kirjutab, et ligemale aasta tagasi algatas Ruhnu vallavolikogu Skalluse kinnistu II maatüki detailplaneeringu, millega rajatakse 4,5 ha suurusele alale uuselamud.

Ruhnu vallavolikogu liige Kaarel Lauk osutab, et praeguse üldplaneeringu kohaselt on põllumajanduslikul alal elamu- ja suvilaehitus keelatud. Vallavalitsus vastas Laugule, et elamuehituse arendamine on kooskõlas kehtiva arengukavaga ning üldplaneering ei välista küla piiride muutmist ja uute elamualade teket, vaid sätestab nende rajamiseks reeglid.

Lauk soovib, et vald kõrvaldaks detailplaneeringu menetlemise juurest valla ehitusspetsialisti Raimond Jõearu. Samuti heidab Lauk ette asjaolu, et hooned on kavandatud põllumaale, samal ajal kui Ruhnu külas on 30 tühja, hoonestamata ja korrastamata krunti, mis on ruhnurootslastele tagastatud ja mille vastu keegi huvi ei tunne.

Skalluse kinnistu detailplaneeringut koostava projekteerimisfirma OÜ Solness juhataja Piret Lai ütles, et teda üllatab Laugu rünnaku ägedus, kuigi iseenesest on üsna tavaline, et planeeringu eskiisetapis ilmuvad välja kodanikud, kes avaldavad oma arvamust.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688