Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pindi: buumijutt on liialdus, kuid kriis on läbi
Viimastel nädalatel on kirgi kütnud väited, et kinnisvarakriisi selgroog on murtud. Agaramad ja loomingulisemad lugejad on seda tõlgendanud nii, et järelikult on kinnisvaraturul juba uus buum, kirjutab Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson.
On tõsi, et turul on veel tuhandeid peresid, kelle poolt kunagi soetatud vara maksumus jääb tugevalt alla selle ostuks võetud laenu jäägile. Võimalik, et selliseid objekte jääb veel aastateks, ent see ei tähenda, et turul valitseks ikka kriis selle sõna sügavamas tähenduses.
Akustika on hoone funktsionaalsuse ja kasutusmugavuse seisukohalt sama oluline kui energiatõhusus või sisekliima. Liigses müras väheneb inimeste keskendumisvõime, kasvab stressitase ning kannatab töö kvaliteet. Ruukki Products ASi Baltikumi tehnilise toe ja jätkusuutlikkuse juht Kaupo Pertel nendib, et õigete ehitusmaterjalidega on võimalik seda kõike ennetada.