Tallinna Sadam ehitab suurtele kruiisilaevadele uue kai

AS Tallinna Sadam kuulutas välja Vanasadama uue kruiisikai ehitaja leidmise riigihanke, et võtta vastu senisest suuremaid kruiisilaevu, kirjutab Äripäev.

421 meetri pikkuse kai valmimine on kavandatud 2014. aasta kruiisihooaja alguseks. Vanasadama uus kruiisikai võimaldab vastu võtta kuni 340 meetri pikkuseid ja 42 meetri laiuseid aluseid, maksimaalselt üheksameetrise süvisega.

"Investeering uude kruiisikaisse on tingitud ühelt poolt nii aina kasvavast nõudlusest Tallinna kui kruiisisihtkoha järele kui ka reisikorraldajate huvist kasutada üha suuremaid kruiisilaevasid," lausus Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.

Sadama prognooside kohaselt jõuab Tallinna külastavate kruiisireisijate arv juba uue kruiisikai valmimise hooajal ehk 2014. aastal poole miljoni inimeseni. Mullu külastas Tallinnat 440 000 kruiisireisijat 294 laevaga.

Vanasadama senise kruiisikai kõrvale ehitatava uue kai kogupikkus on avatud hankemenetluse tingimustest lähtuvalt 421 meetrit, laius 20 meetrit ja sügavusega maapinnast 11 meetrit.

Ehitaja peab kaile paigaldama sildumisseadmed, pääste- ja turvavarustuse ning navigatsioonimärgistus. Samuti tuleb kaile ehitada elektrivarustus koos välisvalgustusega, sidevarustus, torustikud laevadele olmevee andmiseks ja reovee vastuvõtuks.

Ehitustööde käigus kavandatud merepõhja süvendustööde maht on hinnanguliselt 12 300 kuupmeetrit.

Uue kruiisikai ehitamise riigihanke pakkumiste esitamise tähtaeg on 8. aprill. Hankelepingu kavandatud kestus on 12 kuud.

Vanasadama esimene, spetsiaalselt kruiisilaevade vastuvõtmiseks ehitatud 339 meetri pikkune kai valmis 2004. aasta kevadel, makstes toona üle 80 miljoni krooni ehk ca 5,1 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed