Rahvusarhiivi uus hoone selgub rahvusvahelise ideekonkursiga

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja Rahvusarhiivi uue hoone lahenduse rahvusvahelise ideekonkursi, mille preemiafond on 26 000 eurot.

Koostöös Eesti Arhitektide Liidu, haridus- ja teadusministeeriumi, Rahvusarhiivi ja Tartu linnavalitsusega välja kuulutatud võistluse põhieesmärk on saada linnaehituslikult sobiv, efektiivse pinnakasutusega ja arhitektuurselt kõrgetasemeline kaasaegne arhiivihoone, mille ehitus- ja ülalpidamiskulud on säästlikud ja mis on madala energiatarbega. Hoone näol on tegemist rahvuse ja riigi seisukohalt olulise objektiga, mis peab olema esinduslik ja staatusele vääriline.

Rahvusarhiivi uue hoone esimese etapi suuruseks on kavandatud ligi 13 000 ruutmeetrit ja on plaanis rajada Tartusse Nooruse 3 kinnistule.

Ideekonkursi kvalifitseerimisdokumentide ja võistlustööde esitamise tähtaeg on 9. aprill ja ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada hiljemalt 1. mail. Ideekonkursi preemiafond on 26 000 eurot.

Kuidas leida ideid ainulaadsete hoonete projekteerimiseks, saab teada 27. veebruaril projekteerimiskonverentsil "IntelProject 2013", kus esineb maailma üks tunnustatumaid arhitekte Tõnu Altosaar, kes on andnud omanäolise arhitektuurilise väärtusi üle maailma. Lisainfo SIIT.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed