Teletorni riigihanke seaduse rikkumine maksab valitsusele 800 000 eurot

Valitsus eraldas täna reservist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile erakorralisteks kuludeks 827 246,60 eurot, et rahastada Tallinna teletorni ehitusel rikutud riigihankeseaduse kulu, kirjutab Äripäev.

SA Tallinna Teletorn sõlmis projekti „Tallinna Teletorni vaateplatvormi rekonstrueerimine ning konverentsi- ja näituste keskuse ehitamine“ elluviimiseks mais 2010 avatud hankemenetluse ning hanke tulemusena töövõtulepingu aktsiaseltsiga KMG Ehitus. Ettevõte katkestas ehituse paar kuud hiljem.

Uue ehitaja leidmiseks korraldas Tallinna Teletorn väljakuulutamiseta läbirääkimistega riigihanke, mille võitis AS YIT Ehitus.

Rahandusministeerium on seisukohal, et väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse korraldamine ei olnud õigustatud. Seetõttu soovitas rahandusministeerium Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusel algatada tagasinõue: hankemenetluse läbiviimisel seadust rikkunud toetuse saajalt küsida tagasi 25% hankelepingu summast.

SA Tallinna Teletorn projekti ehitushankest 25% on 981 662,04 eurot ning selle osa jätab EAS välja maksmata. SA Tallinna Teletorn peab leidma nimetatud 15,73% ehk 154 415,44 eurot.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed