Marta Jaakson • 16 jaanuar 2013

Mägi: tugevatele projekteerijatele on igal ajal suur nõudlus

Amhold AS tegevdirektori Arvu Mägi sõnul tingis kvoodiraha spetsialiseerumist kütte- ja ventilatsioonierialale.

 “Ilmselt Eestis suuremate ja tugevamate büroode käive sel aastal kasvab, nõrgematel ja väiksematel büroodel on aga ees rasked ajad,” ennustas Mägi. Ta nentis, et konkurents ei ole vaid Eesti probleem, nii on ka Soome avaliku sektori hankekonkurssidel konkurents ägenenud ja korraga osaleb kuni 20 ?rmat.

Kvoodiraha kadumine mõjutab mahtu.  Mägi hinnangul on saastekvoodi müügist saadud raha kadumine mõjutanud ka projekteerimisteenuste mahtu. “Eesti ehitusturul olid need tellimused üsna olulise mõjuga. Seda eriti kütte- ja ventilatsioonieriala spetsialistide jaoks,” märkis Mägi.

Ta nentis, et viimase aastaga on kütte- ja ventilatsioonieriala teinud arengus suure hüppe ning oleks kahju, kui omandatud teadmised ning kogemused kasutust ei leiaks. Spetsialiseerunud ja tugevatel projekteerijatel on aga tema sõnul ka masu ajal tellijate järjekord ukse taga.

Mägi pakub projekteerimisteenuste turule väikest kasvu. Tema juhitav Amhold plaanib sel aastal siseneda ka Aasia turule. Eksporditurgudel Soomes, Rootsis ja Ugandas loodab ?rma käivet säilitada ja veidi ka kasvatada. “Põhiküsimuseks saab, kas suudetakse kasvatada noortest inseneridest järelkasvu ja omandada meeletult kasvanud hindadega uut projekteerimistarkvara,” on Mägi murelik.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785