EKA ehitusest vabanenud 10 miljonit eurot jagatakse teistele ülikoolidele

3. jaanuaril toimunud Valitsuse istungil kiideti heaks eelnõu, mille kohaselt Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uue hoone ehituseks eraldatud struktuurfondi raha jagatakse teistele ülikoolidele.

„Teatavasti Kunstiakadeemia ehitus jäi sel finantsperioodil ära, sealt vabanes 10,7 miljonit eurot. Lisaks sellele jäi projektide odavnemisest üle 2,4 miljonit eurot ehk siis 13 miljonit eurot täiendavaid vabu vahendeid. Need sai konkursi alusel jaotatud olemasolevate projektide kallinemise tarbeks Eesti Maaülikoolile. Tallinna Ülikoolile, Tallinna Tehnikaülikoolile, Tartu Ülikoolile ja Tartu Observatooriumile kogumahus 9,9 miljonit eurot. Jääb veel 3 miljonit eurot, mida saab selle meetme raamides kasutada ja see ilmselt läheb aparatuuri ja vajalike seadmete muretsemiseks neile samadele objektidele, mis on Euroopa struktuurfondide vahendite abiga välja ehitatud,“ ütles Haridus- ja Teadusminister Jaak Aaviksoo Valitsuse pressikonverentsil.

Ehitusprojektist vabanenud ja varem valminud projektidest üle jäänud vahendeid said toetuse saajad taotleda kallinenud ehitusprojektide lõpuleviimiseks, et leevendada nende finantskoormust ning kindlustada projektide lõpetamine. Taotlusi said esitada need investeeringute kavasse kantud toetuse saajad, kelle objekti ehitamise kulurida oli suurenenud. Täiendavat toetust ei saanud taotleda suurenenud ehitusmahule, kirjutas Postimees.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed