Järgine aasta tuleb kinnisvaraturul huvitav, nentis Swedbanki kinnisvara ja ehituse osakonna juhataja Ero Viik.
Hoolimata ennustustest, et järgmisel aastal lisandub uusarendusi, nentis Viik, et pigem on saatus vastupidine - kallis ehitushind tekitab defitsiidi, mis omakorda võib kinnisvara hinda tõsta.
Viigi sõnul olid tänavused sündmused kinnisvaraturul üllatavalt positiivsed, ent muret teeb ligi 20protsendine pakkumiste hulga vähenemine. "Kõrge ehitushind pärsib uute arendustega alustamist ning nõrk konkurents soosib hindade kasvu," selgitas Viik eilsel Swedbanki eraisikute finantseerimise pressikonverentsil.Sama seisukohta on Äripäevas väljendanud ka 1Partner OÜ Ehituse juht Üllar Hinno – arendusprojektid ei vea enam välja, kuna ehitushinnad on 20-25% tõusnud.
Miks arendajad ei jlge praegu arendada, loe lähemalt
Äripäeva uudisteportaalist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta kandvuse, veepidavuse või stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas laialdaselt kasutatavaks pinnase parenduse meetodiks on jugainjekteerimine (ing keeles Soilcrete® või jet-grouting). See tehnoloogia võimaldab pinnasesse rajada erineva kuju ja suurusega tsementeerunud sambaid ilma ulatuslike väljakaevamisteta ja seda ka kitsastes tingimustes.