Fredy-Edwin Esse • 16 november 2012

Pro Kapital tuleb ikkagi börsile

Tallinna börs teatas täna, et pärast ebaõnnestunud avalikku aktsiate esmaemissiooni tuleb firma ikkagi börsile, kuid lisanimekirjas ning ilma IPOta.

NASDAQ OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon vaatas läbi komisjonile esitatud taotluse AS-i Pro Kapital Grupp aktsiate kauplemisele võtmiseks lisanimekirjas (reguleeritud turul).

Komisjon otsustas 15. novembril rahuldada AS-i Pro Kapital Grupp taotluse ja võtta tema aktsiad kauplemisele börsi lisanimekirja. AS-i Pro Kapital Grupp aktsiate esimeseks kauplemispäevaks on reede, 23. november 2012.

Komisjon soovitab emitendil sõlmida kauplemisele võetavate väärtpaberite suhtes börsi liikmega turutegemise lepingu, mis tagab aktsiate piisava likviidsuse pärast kauplemisele võtmist.

„Me tervitame Pro Kapital Grupi otsust tuua ettevõtte aktsiad NASDAQ OMX Balti börsile. Avalik kauplemine ja turutegija teenuse kasutamine suurendab aktsiate  likviidsust hoolimata sellest, et ei viida läbi aktsiate avalikku pakkumist,“ ütles NASDAQ OMX Tallinna börsi juhatuse esimees Andrus Alber.

Ta lisas, et turule tulles soovitab börs alati ettevõtetel kasutada turutegija teenust. „On hea meel näha, et Pro Kapital Grupp on turutegijaga sellise kokkuleppe sõlminud,“ ütles Alber.

„Aktsiate kauplemisele võtmine on mitmesaja aktsionäriga ettevõtte jaoks loogiline samm. Samuti võimaldab see ettevõttel tulevikus, kui turutingimused on sobivad, olla paindlikum lisakapitali kaasamise osas,“ ütles Pro Kapital Grupi juhatuse esimees Paolo Michelozzi.

Tema sõnul on Pro Kapital Grupi uued kinnisvaraarendused tugevad äriprojektid ja plaanidest nende finantseerimisel antakse börsi vahendusel aegsasti teada. „Kõikide aktsiakapitali kaasamise võimaluste puhul on oluline, et ettevõte on avalikult kaubeldav. Me täidame hea meelega börsiettevõtteks olemisega kaasnevaid kohustusi,“ ütles Michelozzi.

Autor: Fredy Edwin Esse

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785