Alyona Stadnik • 6. november 2012
Jaga lugu:

Tuttav käekiri ehituses: jälle võlgu

Sarnaselt Facio Ehituse aegadega on ka Toomas Trompi uute ehitusfirmadega seotud alltöövõtjatel probleeme tehtud töö eest raha saamisega.

"Kohe-kohe peaks tulema," on Riito Ehituse objektidel alltöövõttu tegevatele ettevõtjatele tuntud väljend.

Üks alltöövõtjatele probleemne objekt asub Tallinnas aadressil Siidisaba 7, kus ehitatakse Tallinna Tehnikakõrgkooli ühiselamut. Töö tellijaks on Riigi Kinnisvara AS ja peatöövõtjaks Riito Ehituse OÜ. Selle objekti alltöövõtjad ei ole oma raha kätte saanud.

Üheks ettevõtteks, kellele Riito Ehituse OÜ ei ole korralikult arveid maksnud, on Baltic Roof Service, kes tegi Riito Ehituse objektil katuseehitustöid. Baltic Roof Service'i omaniku Rauno Roosilehe kannatus katkes ja ettevõtet esindav advokaadibüroo Ahas & Heringson esitas hiljuti Riito Ehitusele pankrotihoiatuse.

Riito Ehituse võlg OÜ Baltic Roof Service'ile oli 9074 eurot, millele lisandusid viivised.

Pankrotihoiatusest oli kasu, sest pärast mitut kuud vaikust tasus Riito Ehitus lõpuks võla ära, tasumata on veel viivised. Koos võla tasumisega esitas aga Riito Ehitus alltöövõtja vastu hulga pretensioone, mistõttu kardab Roosileht, et lõppsumma kättesaamisega tekib tal probleeme. Lõpparve tasumise tähtaeg on 5. detsembril ning Riito Ehituse OÜ senine käitumine nii OÜ Baltic Roof Service'i kui teiste alltöövõtjatega lubab oletada, et jätkatakse põhjuste otsimist lõppsumma mittemaksmiseks.

Riito Ehitus ei ole tegelikult oma alltöövõtjatele kunagi korralikult maksnud. "Esimene kuu maksti ära, teise arve eest maksti üle poole ja ülejäänu jäi nagu jäi," lausus Roosileht. Tänaseks on Baltic Roof Service oma töö Siidisaba 7 objektil lõpetanud. Hiljemalt 5. detsembril peaks Riito Ehitus tasuma Baltic Roof Service'le veel 9000 eurot.

Äripäeva andemetel esitas Riito Ehituse vastu pankrotihoiatuse veel üks alltöövõtja, kes andis võlavaidluse lahendada inkassofirmale. Selle firmaga tegi Riito Ehitus pärast pankrotihoiatust maksegraafiku võla tasumiseks.

Edasi loe tänasest Äripäevast.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt