Maanteeameti juht Aivo Adamson: muutused jätkuvad

Oleme olnud pidevas muutumises ja muudatused on olnud revolutsioonilised ja muudatused jätkuvad, mitte enam niivõrd revolutsiooniliselt, vaid evolutsiooniliselt, ütles maanteeameti juht.

Järgmisel aastal on maanteeametil plaanis arendada ametkondade tegevusi, luua läbipaistvaid suhtlusi koostööpartneritega, parandada lepingute hanketingimusi, muutuda läbipaistvamaks ja avada objektid juba varasemalt diskussiooniks.

"Neljasilmakokkulepped peaksid jääma tahaplaanile, seda pean silmas avatuse all," selgitas Adamson Äripäeva ja Eesti Asfaldiliidu koostöökonverentsil "Teede ja infraehituse äriplaan 2013".

Ta peab oluliseks teha kvaliteetseid uuringuid, püstitades eesmärgiks, et Eesti teed kestaksid 20 aastat. Praegusel hetkel on tema sõnul teede kestvus 10-12 aastat. "Näen, et, maanteedeamet peab teede omanikuna oleme uuringujuht. On kuidagi kujunenud, et uuringuid on tehtud uuringute pärast," märkis Adamson, rõhutades, et tähelepanu tuleb hakata rohkem pöörama kvaliteedile.

Täna olulisimaks peab Adamson aga teehoiukava. "Milliste teedega me edasi läheme, milliste teede variantidega? See on koht, kus teedehoiukava võiks meile anda sisendi, milliste variantidega me edasi liigume," ütles Adamson konverentsil.

Kokkuvõttes on Adamson aga Eesti teede taristu üle uhke. "Läti ja Leedu tugimaanteed on oluliselt teises olukorras kui on meie omad," ütles ta.

"Teeme teid ja hooldame teid, et meie elanikud, ettevõtted saaksid liikuda punktist A punkti B võimalikult kiiresti ja ohutult," ütles Adamson.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed