Piret Reiljan • 27 september 2012

Arco Ehitus 1 euro eest

Börsifirma Arco Vara püüab Äripäeva andmetel lahti saada oma raskustes tütrest Arco Ehitusest ja firmat on läbi vahendajate pakutud müügiks näiteks 1 euro eest.

Ettevõtjale, kes palus anonüümsust (toimetusele on allikas teada – toim) pakuti Arco Ehitust koos kõigi kohustustega läbi mitme vahendaja 1 euro eest, kuid kuna ta arvab, et firmat ei ole võimalik päästa, polnud tal huvi sellise tehingu vastu.

„Ahsoo, võib-olla. Kõik on ju müüdav ja ostetav,” kommenteeris Arco Vara nõukogu liige Hillar-Peeter Luitsalu Äripäeva infot, et Arco Ehitusele otsitakse 1 euro eest uut omanikku. „Ma ei ole üldse kindel, et ehitusvaldkond on see, millega me grupi tasandil tegelema peaksime,” nentis Luitsalu. Arco Ehituse müümise kohta märkis ta, et tegevjuhtkond tegeleb pidevalt riskide minimeerimisega, aga põhimõttelise otsuse tütarfirma müümiseks peaks tegema nõukogu. Arco Vara tegevjuht Lembit Tampere ütles omakorda, et Arco Ehituse võimalik müümine kuulub sellise info hulka, mida ta ei saa kommenteerida väljaspool börsisüsteemi. 

Kuuldused Arco Ehituse müügisoovist pole üllatavad, kuna ettevõte on kolm viimast aastat teeninud aktsionäridele kahjumit, olnud negatiivse omakapitaliga ning ka käimasolevatel objektidelgi on probleemid.

Arco Ehitusel tekkisid suvel raskused Loksa vee- ja kanalisatsioonisüsteemide ehitamisel, kus tööd on üle võtnud konsortsiumipartner Wesico Project. Arco ja Loksa linn vaidlevad, kes on probleemide tekkimises süüdi ning kaaluvad üksteise kohtusse andmist.

Loe pikemalt 26. septembri Äripäevast, mis probleemid on Arco Ehitusel tekkinud Loksal ning millised on Arco Ehituse viimaste aastate majandustulemused.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785