• 19.09.12, 12:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Riigi kaevandamisplaanid tõstavad hindu

Ehkki ehituses kasutatavaid maavarasid ei ähvarda otsalõppemine, piirab riik nende hankimiseks kaevanduslubade väljastamist. 
Lisaks kütuse kallinemisele ja ressursimaksude tõusule kergitab ka see ehitusmaterjali hinda edaspidigi.
Ehitushinda jälgiv statistikaameti ehitushinna indeks rühkis jõudsalt üles ka tänavu teises kvartalis. Seejuures kallines ehitusmaterjal näiteks aastatagusega võrreldes nelja protsendi võrra. Hinnatõus saab lisa ka edaspidi.
Aasta-aastalt keerulisem. “Oleme kaevandamisega tegelenud alates 2006. aastast, kui saime esimese kaevandusloa. Võrreldes selle ajaga on asi läinud väga hulluks,” kirjeldas olukorda kruusa ja liiva kaevandamisega tegeleva PM Kaubandusgrupp OÜ omanik ja juhatuse liige Märt Piir.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kaevandajate jaoks on tema sõnul suurim takistus see, et elanikud ei taha oma kodu lähedale kaevandusi. “Loomulikult tahavad keskkonnaametnikud olla kirik keset küla, arvestavad nii elanike soovide kui ka kaevandajatega ning panevad täiendavaid tingimusi ja piiranguid. Kõik on õigustatud, aga kõik võtab aega,” märkis Piir.
Liiva ja kruusa kaevandamisega tegeleva Melimor-M OÜ juht Üllar Kaaver ütles, et neil ei ole kaevandusloa taotlemise ja saamisega raskusi olnud, kuid ta on kuulnud, et teistel on seda küll juhtunud. “Tehke teed korda, aga ärge siin kaevandage, minge kuhugi kaugemale,” kirjeldas Kaaver elanike suhtumist.
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevjuht Enno Rebane sõnul ostame graniitkillustikku praegu sisse, maksame makse välismaale, selle asemel et meie riik saaks kasu sellest, et meie enda tööjõud saaks töödelda seda materjali ja riik saaks makse.
Loe põhjalikumalt tänaseset Äripäeva paberlehest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele