6. september 2012

Ehitajad: ERMi tegelik hind selgub pakkumiste avamise päeval

Ehitusuudised.ee uuris Eesti ehitusettevõtjatelt, kui reaalseks nad peavad ERMi hoone ehitushankes välja kuulutatud Riigi Kinnisvara AS hinnangulist ehitusmaksumust 59 miljonit eurot.

Ehitusuudistele vastanud ehitajad plaanivad kindlasti tutvuda ERMi uue hoone hankedokumentidega ning võimalusel osaleda ehitushanke konkursil.

Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben ütles, et ehituse sisendhinnad on viimasel ajal olnud pigem tõusutrendis ning seal odavnemist näha pole.

„Kas ja kui palju on tellija projektlahendusi lihtsustanud ja ehitusmahte vähendanud vajab täiendavat süvenemist. Esialgu arvan, et hinnasiht on taaskord ebareaalselt madalale seatud, aga eks tõehetk  saabub pakkumiste avamise päeval,“ ütles Roben.

NCC Ehituse juhatuse esimees Toomas Aak märkis, et hinna määravad tööd, mis on projektdokumentatsioonis välja toodud ning millised on muudatused võrreldes eelmise hankedokumentatsiooniga. Aak tõi naljatledes välja anekdootliku loo, et kui tööde tellija küsib ehitushinda materjalidega ja ilma, siis ehitaja saab vastata, et materjalideta on kindlasti tulemus odavam, kuid tulemus ei pruugi sama olla.

Oma Ehitaja AS juhatuse esimees Kaido Fridolini sõnul kavatseb ettevõte tutvuda konkursi tingimustega ning märkis, et maksumuse prognoose saab öelda pärast dokumentatsiooniga tutvumist.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688