Ehitajad: ERMi tegelik hind selgub pakkumiste avamise päeval

Ehitusuudised.ee uuris Eesti ehitusettevõtjatelt, kui reaalseks nad peavad ERMi hoone ehitushankes välja kuulutatud Riigi Kinnisvara AS hinnangulist ehitusmaksumust 59 miljonit eurot.

Ehitusuudistele vastanud ehitajad plaanivad kindlasti tutvuda ERMi uue hoone hankedokumentidega ning võimalusel osaleda ehitushanke konkursil.

Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben ütles, et ehituse sisendhinnad on viimasel ajal olnud pigem tõusutrendis ning seal odavnemist näha pole.

„Kas ja kui palju on tellija projektlahendusi lihtsustanud ja ehitusmahte vähendanud vajab täiendavat süvenemist. Esialgu arvan, et hinnasiht on taaskord ebareaalselt madalale seatud, aga eks tõehetk  saabub pakkumiste avamise päeval,“ ütles Roben.

NCC Ehituse juhatuse esimees Toomas Aak märkis, et hinna määravad tööd, mis on projektdokumentatsioonis välja toodud ning millised on muudatused võrreldes eelmise hankedokumentatsiooniga. Aak tõi naljatledes välja anekdootliku loo, et kui tööde tellija küsib ehitushinda materjalidega ja ilma, siis ehitaja saab vastata, et materjalideta on kindlasti tulemus odavam, kuid tulemus ei pruugi sama olla.

Oma Ehitaja AS juhatuse esimees Kaido Fridolini sõnul kavatseb ettevõte tutvuda konkursi tingimustega ning märkis, et maksumuse prognoose saab öelda pärast dokumentatsiooniga tutvumist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed