Projekti valmimise ajagraafik on esimese ehitushanke nurjumise tõttu edasi lükkunud ning pargi valmimise tähtaega on lükatud edasi aasta võrra.
SA Leiutajateküla nõukogu esimees Rein Malsubi sõnul vaadati pärast esimese hanke nurjumist kõik ehituspakkumused üle. “Tegime omad järeldused ning uue hanke väljakuulutamisel viisime sisse muutused, mille tulemusena asendasime osad hooned lihtsamate lahendustega kui varasemalt. Otseselt ehitatavate hoonete arvu me ei vähendanud. Samas on ehitushinnad vahepeal tõusnud ning kogu teemapargi ehitamiseks tuleb leida ikkagi lisaraha,” selgitas Maslub.
Maslubi sõnul muudeti ehituslikult toitlustusasutuste ja kaubanduspindada ehituslikke tingimusi, mida ei ehitata välja nii mastaapselt kui varasemalt oli plaanitud.
“Lisaraha leidmiseks oleme juba potentsiaalsete rahastajatega kohtunud ning tulemused on olnud seni positiivsed,” rääkis Maslub.
Maslub tunnistab, et huvi Lottemaa valmimise osas on suur nii Eestis kui ka piiri tagant. “Kindlasti saab see olema üks olulisemaid turismiobjekte Pärnu piirkonnas,” nentis Maslub.
Sellegi pooles on Sihtasutus Leiutajateküla Lottemaa alustanud Lottemaa teemapargi eksponaatide ja atraktsioonide tootmist ning kavandab esimese ehitusliku sammuna rannaala mänguväljaku ehitustöid.
Seotud lood
Regionaalminister Siim Kiisler kahtleb sügavalt Pärnumaale plaanitud Lottemaa ehituse tähtajas, sest seni pole veel ehitusega alustatud. Probleem finantseerimisallikate leidmises.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?