Jaga lugu:

KIK toetas tondilosside lammutamist ligi miljoni euroga

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu toetas keskkonnaprogrammi tänavuse esimese taotlusvooru raames 16 tondilosside lammutamise projekti kokku 925 705 euroga.

Taotlusi rahuldati pea igast Eesti maakonnast, Saare- ja Pärnumaalt läheb lammutamisele koguni 3 võimalikku keskkonnareostust põhjustavat ehitist, teatas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

"Huvi lagunevate ja maastikke reostavate tööstuslike tondilosside lammutamise vastu oli väga suur. Kindlasti jätkame selle programmi rahastamist, et ka kõigil nendel, kes kohe esimeses voorus ei jõudnud lammutusprojektide detailidega valmis, saaksid võimaluse korrektsete projektide esitamiseks,"  kommenteeris keskkonnaminister Keit Pentus.

Suurim rahastus summas 220 600 eurot läks seekord Lääne maakonda, kus lammutatakse endise Kiltsi sõjaväelinnaku kasutusest väljalangenud militaarehitised, mis on inimestele äärmiselt ohtlikus seisus ja põhjustavad kaitsmata põhjaveega piirkonnas võimaliku keskkonnareostust. „Taolised hooned põhjustavad ohtu ja negatiivset mõju nii maastikule ja veekeskkonnale kui ka inimese tervisele, mistõttu on programmi tegevuste edaspidine toetamine väga oluline,“ sõnas Keit Pentus, kes on ühtlasi ka KIK-i nõukogu esimees.

Keskkonnaprogrammis toimub aastas 3 taotlusvooru, millest käimasolevasse teise vooru saab maastikupilti reostavate ehitiste lammutamiseks taotlusi esitada kuni 15. augustini 2012.

Kohaliku omavalitsuse hinnangul maastikupilti kahjustava lagunenud ja kasutusest väljalangenud põllumajandus-, tööstus- või militaarehitise või -rajatise likvideerimist rahastatakse läbi veemajanduse programmi eesmärgiga toetada võimaliku pinna- ja põhjavee reostusohu vähendamist.

Keskkonnaprogramm toetab projekte üheteistkümnes valdkonnas: veemajandus, jäätmekäitlus, keskkonnakorraldus, looduskaitse, metsandus, kalandus, maapõu, atmosfääriõhukaitse, merekeskkond, keskkonnateadlikkus. Neile lisandub maakondlik programm, mis koosneb eelpool nimetatud valdkondade väiksemamahulistest projektidest.

2000. aasta mais tegevust alustanud Keskkonnainvesteeringute Keskus on juhtiv keskkonnaabi ja -investeeringute suunaja. KIK suunab keskkonnakasutusest laekuva raha keskkonnaprojektide arendamisse, täidab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi keskkonnaprojektide rakendusüksuse ülesandeid ning rakendab rohelist investeerimisskeemi (CO2 kvoodi müük ja toetuste vahendamine). Ühtlasi on KIKist võimalik keskkonnaprojektide arendamiseks laenu taotleda.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee