Eksklusiivne ehitusklubi:Lennusadama rekonstrueerimise väljakutsed

21. juunil toimub Ehitusuudised.ee ehitusklubi Lennusadamas, kus tutvustavad objekti valmimist nii arhitekt-projeteerija kui ka ehitaja ise.

Tallinna Lennusadam on kindlasti viimase aja üks unikaalsemaid rekonstrueeritud hooneid eesti arhitektuuri ja ehituse lähiajaloos. Seda on olnud ka Lennusadama rekonstrueerimise projekt, kus tuli alustada ehituslike lahenduste leidmisel otse nullist. Arhitekti kui ka ehitaja koostöös sündinud lahendused on nüüd valmis saanud ning leidnud tunnustust nii siin kui ka väljaspool Eesti piire. Juuni kuu ehitusklubis on võimalik lahenduste sünni kohta kuulata otse tegijatelt.

Aeg: 21. juuni, 2012, kell 14.00 – 17.00

Koht: Tallinna Lennusadam

Mis toimub?
Ehitusklubi. Lennusadama rekonstrueerimise väljakutsed

Klubi hind registreerimisel kuni 20. juunini 59.- eurot (+km) või kuni kohtade täitumiseni.
(Osalejate arv on piiratud. Maksimaalselt 30 osalejat)

Ehitusklubisse on võimalik registreerida e-posti aadressil sulev.senkel@aripaev.ee telefonil 667 0234 või sisesta oma andmed ankeedile

Kes esinevad?
KOKO Arhitektid arhitekt Andrus Kõresaar, kes tutvustab, kuidas kujunes Lennusadama uus väljanägemine ning milliseid väljakutseid esitas hoone nii arhitektuurilise väljanägemise väljatöötamine kui ka erilahenduste projekteerimine, milliseid kompromisse pidi tegema ehitajaga ning kuidas kujunes koostöö ehitusfaasis.

Esindatud on ka ehitaja – Nordecon. Nordeconi juhatuse esimees on öelnud, et Lennusadam on projekt, kus tuli alustada kõike nullist. Ehitusettevõte Nordeconi esindaja räägib sellest, kuidas töötati välja ehituslikke erilahendusi, viidi ellu kogu rekonstrueerimise projekt ning kuidas toimus unikaalse merekütte väljaehitus.
Miks osaleda?

See on hea võimalus näha ja kuulda Põhja-Euroopa ühe unikaalseima hoone rekonstrueerimisest vahetult otse rekonstrueerimise projekti autoritelt ja elluviijatelt. Milliseid õppetunde andis majanduslikult keerulises olukorras unikaalse objekti valmimine ning milliseid uusi lahendusi kasutati.

Kellele on klubi mõeldud?
Oodatud on kõik arhitektid, projekteerijad, ehitusettevõtete juhid, ehitusjuhid, objektijuhid ning rekonstrueerimistöödega tegelevad ettevõtted.

Teemad:
Arhitektuurilised ja projekteerimise lahendused Lennusadama rekonstrueerimisel
Lennusadama erilahendused ja nende väljatöötamine
Kuidas tagati Lennusadama ehitustööde igapäeva töö eri aastaaegadel ja mis olid võimalikud ohud
Rekonstrueerimise rätsepatööd
Merekütte ehituse teostamine
Mida õpetas Lennusadama objekti valmimine?

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed