19. märts 2012
Jaga lugu:

YIT panustab ehitusinseneride järelkasvule

YIT Ehitus korraldas kontaktmessi Võti Tulevikku raames TTÜ tudengitele valmis ehitusobjektide külastused, et tutvustada ettevõtet ning kogemusi läbi reaalsete projektide.

Külastused korraldati Tallinna Teletornis ja Mehhatroonikumi ehitusobjektidel. YIT personalijuhi Leelo Muru sõnul oli huvi eriti suur Teletorni projekti vastu. YIT objektimeeskonna rõõmuks oli kohal ehituse eriala tudengid, kes soovisid näha ja kuulda, milliseks võib kujuneda keerukas rekonstrueerimisprotsess kõrghoones.

TTÜ ehitusteaduskonna tudengite jaoks oli külastuse eesmärk saada teada, missuguseid tehnoloogiaid  kõrghoone rekonstrueerimisel rakendatakse. Kui palju mõjutab hoone eripära- näiteks kõrgus - ehituse protsessi kulgu? Samuti huvitas tudengeid, kas uue hoone ehitamine on lihtsam, kui rekonstrueerimine.

Tudengitele olid paljud lahendused, mida kasutati objekti renoveerimisel, uudsed, mis avardasid kindlasti maailmavaadet eriala omandamisel ning tõid praktika teooriale lähemale.

Mehhatroonikumi valmimisjärgus olevat ehitusobjekti külastusel tutvustas YIT projektijuht Raul Rebane ehituse projektijuhtimise olemust, tutvustas ehitusprojekti kavandamise käiku ja töö praktilist poolt. Üliõpilaste küsimustele vastates tuli juttu ka eritöödest, kinnisvaraarenduse ärimudelist, energiasäästust, hoone ülalpidamiskuludest, seadusandluse osast ehitusprotsessis, ehitaja ametiga kaasnevatest hüvedest.

Selliste külastuste eesmärk on luua pädevat ning motiveeritud ehitusinseneride järelkasvu, kes on kursis praktikas toimuvaga. YIT sõnul on oluline hoida häid sidemeid ehituseriala kõrgkoolidega, kust tuleb uus ehitusinseneride põlvkond.

YIT Ehitus on Eesti juhtivad ehitusettevõtteid, mis kuulub Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte, YIT kontserni. Neljateistkümnes riigis (Soome, Rootsi, Norra, Taani, Venemaa, Eesti, Läti, Leedu, Saksamaa, Austria, Poola, Tšehhi, Rumeenia, Slovakkia) tegutsevas ettevõttes töötab üle 26 000 inimese. YIT kontserni 2011. aasta käive oli 4,4 miljardit eurot.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee