2. veebruar 2012
Jaga lugu:

Liit: Renoveeritud majades vähenevad küttearved poole võrra

“Aina tõusvate küttehindade juures on renoveerimine ainus võimalus  küttekulusid kontrolli all hoida,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu Tallinna ja Harjumaa büroo juhataja Raimo Jõgeva.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi hinnangul on oluline pöörata üha enam tähelepanu kasvavatele küttearvetele. Mardi hinnangul võiksid korteriühistute liikmed aktiivsemalt renoveerimist toetada. "Senised uuringud näitavad, et renoveeritud majades vähenevad küttearved kuni poole võrra," kinnitas Mardi.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Mirja Adleri hinnangul on korterelamute huvi rekonstrueerimistoetuse taotlemise vastu tõusnud ning seoses küttehindade tõusuga oodatakse huvi kasvu ka alanud aastal.

Mullu esitas KredExile taotluse rekonstrueerimistoetuse saamiseks 202 korterelamut, positiivse otsuse said 193 korterelamut 5,82 miljoni euro ulatuses.

Lisaks soojusele oluline ka hoonete sisekliima

Raimo Jõgeva sõnul tundsid Korterirühistu Liidu poolt korraldatud ümarlauakohtumisele kogunenud ühistujuhid suurt huvi ka ventilatsioonisüsteemide vastu.

“Elamu mikrokliima on äärmiselt tähtis küsimus,” rõhutas Jõgeva. “Päris kindlasti ei tohi elamu renoveerimisel minna lihtsama vastupanu teed –  ainult paneme uued aknad ja soojustame maja, tagatud peab olema ka normaalne õhuvahetus.”

Jõgeva sõnul on renoveerimine tulemuslik, kui renoveerimistöid teostatakse kvaliteetselt vastavate spetsialistide poolt.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee