7. veebruar 2012
Jaga lugu:

Vene Muuseum teeb tasuta korda vanalinna äripinnad

Tallinn kavatseb SAle Tallinna Vene Muuseum 15 aastaks tasuta kasutusse Pikk tn 29a äriruumid, kuhu sihtasutus rekonstrueerib äriruumid ning rajab sinna kultuurikeskuse ja muuseumi.

Pikk tn 29a äriruumid seisavad linna teatel suuremas osas tühjana, mitmeid kordi on neid enampakkumise korras üritatud kasutusse anda, kuid tulutult. Kuna enne rekonstrueerimist ei ole võimalik hoonet kultuurikeskuse ja muuseumi tööks kasutada, tehakse ettepanek anda äriruumid tasuta sihtasutuse kasutusse.

Äriruumid asuvad Tallinna vanalinna muinsuskaitse alal ning sellele kehtivad muinsuskaitseseadusest ja Tallinna vanalinna muinsuskaitseala põhimäärusest tulenevad kohustused ja kitsendused.

Pärast kasutuslepingu lõppemist ei hüvita kasutusse andja kasutajale äriruumide parendamiseks tehtud kulutusi.

Tallinna abilinnapea ja SA Tallinna Vene Muuseum nõukogu esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul soovib sihtasutus Pikk tn 29a asuvad äriruumid korrastada ja avada seal Eesti Vene kogukonna eluolu kajastava keskuse. „Uus ekspositsioon kavatsetakse avada veel tänavu sügisel,“ tõdes Kõlvart. „Muuseumi senised ruumid Kadriorus aadressil Koidula 23 on linnal kavas aga rekonstrueerida ja avada seal uus lasteaed, selle eskiisprojekti loodame valmis saada juba tänavu."

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee