Kredex rahastas ehitust 274 000 euroga

Möödunud aastal sai ehitusprojekti toetust 350 korterelamut.

Kredex eraldas möödunud aastal ehitusprojektide koostamise toetust 350 korterelamule, kogusummas 274 000eurot. Toetuste arv kasvas 2010. aastaga võrreldes üle kahe korra.

Toetusi saavad peamiselt projektid, millel on olemas korralik ehitusprojekt ning jätkub toetuste väljastamine energiaauditite ja ekspertiisi läbiviimiseks.

„Kuna korterelamud taotlevad aktiivsemalt rekonstrueerimistoetust, mille üheks eelduseks on ehitusprojekti olemasolu, siis on taotluste arv kasvanud kiiresti. Jätkuvalt eraldame korterelamutele toetusi ehitusprojekti, energiaauditi ning ehituse ekspertiisi koostamiseks,“ ütles KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Mirja Adler.

Möödunud aastal eraldati energiaauditi projektidele toetust 624 korterelamule kogusummas 207 623 eurot. Ehitusekspertiisi toetusi said 46 korterelamut, summas 9879 eurot.

Kredexi teatel on ühe korterelamu kohta maksimaalne toetuse määr kalendriaasta jooksul 4000 eurot ning mille eelduseks on korralik ehitusprojekt. Ehitusekspertiisi ja energiaauditi maksimum toetus on ühe taotluse kohta 700 eurot.

Kokku on eraldatud perioodil 2007 – 2013 toetusteks ligi 1,6 miljonit eurot.

KredEx on riigile kuuluv finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed