11. jaanuar 2012
Jaga lugu:

Ühistute liit: ehitajad pole ühistutest huvitatud

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme ja tegevjuhi Urmas Mardi sõnul ei leia renoveerimisplaane pidavad ühistud sobivat ehitusfirmat, sest tööde maht teenusepakkujat ei meelita.

 "Ühistutel on raske leida head ja usaldusväärset ehitusfirmat. Ehitusettevõtjad pole ühistutest ka üleliia huvitatud, sest tööde maht on väike ja loomulikult tuleb korteriühistus arvestada palju suurema inimhulga huvidega kui näiteks riigihanke puhul, riigi objektid paistavad atraktiivsemad," rääkis Mardi, kelle sõnul on kortermajade renoveerimine siiski praegu ainus viis kasvavaid kodukulusid piirata.

Mardi sõnul tuleks ettevalmistusega renoveerimistöödeks juba talvel algust teha. "Talvel on hea teha termopilte - vaadata üle näiteks lekkekohad," sõnas ta

"Üldkoosolekuid ei tohiks jätta suve peale, vaid alustada nendega juba varakevadel, siis ei jää tööde lõpetamine külmaperioodi ehk talve. Energiaaudit on vajalik igal juhul, see aitab maja üldseisukorrast aimu saada," andis nõu Õismäe tee 51/53 ühistu tegevjuhi Ants Valdmaa.

Mullu esitas KredExile taotluse rekonstrueerimistoetuse saamiseks 202 korterelamut, positiivse otsuse said 193 korterelamut 5,82 miljoni euro ulatuses. KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Mirja Adleri hinnangul on korterelamute huvi rekonstrueerimistoetuse taotlemise vastu tõusnud ning seoses küttehindade tõusuga oodatakse huvi kasvu ka alanud aastal.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee