Kinnistuportaali rünnati

Nädalavahetusel rünnati mobiil-ID autentimislahenduse kaudu registrite ja infosüsteemide keskuse poolt hallatavat kinnistuportaali.

Rünnaku tulemusena said mitmed inimesed oma telefonidele mobiil-ID autentimise sõnumeid, mis palusid sisestada portaali sisenemiseks PIN 1 parooli, teatas Justiitsministeerium.

Teadaolevalt kinnistuportaalile tehtud ründe tagajärjel mingeid kahjustavaid tagajärgi ei tekkinud ning registrite ja infosüsteemide keskus on teinud politseile ründe kohta avalduse.

Registrite ja infosüsteemide keskuse direktori Mehis Sihvarti sõnul on igasugune rünne riiklike infosüsteemide vastu üheselt taunitav ning tegemist on pahatahtliku aktiga.

RIK paneb kõigile mobiil-ID kasutajatele südamele, et enne oma PIN-ide sisestamist peab veenduma, et PINi sisestamise protsessi on algatanud inimene ise ning et sõnumiga saadetud kontrollkood on sama, mis portaalis näidatakse.

Kinnistuportaal on veebipõhine infosüsteem, mis võimaldab koostada kui ka esitada kinnistamisavaldusi ja jälgida esitatud avalduste menetlusinfot reaalajas.

Lisaks kinnistamisavaldustele saavad portaali kasutajad soovi korral koostada ja esitada määruskaebuseid tehtud kandemääruste peale, anda kinnistusraamatusse kande tegemiseks vajalikke nõusolekuid ning volitada isikuid kinnistamisavalduse esitamiseks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed