Irest Ehitus ja Kesko lõid käed

AS Irest Ehitus sõlmis Soome kaubanduskontserniga Kesko lepingu kaubanduskeskuse ehituseks Peterburi Primorski rajoonis - 12 000 ruutmeetrise üldpinnaga keskuse ehitusmaksumus on 16,4 miljonit eurot.

Ehitustööd koos välistrasside ja heakorratöödega algavad järgmise aasta veebruaris ja lõpevad detsembris. Hiljuti lõpetas AS Irest Ehituse tütarfirma OOO Irest Stroi  Moskva lähistel Zelenogradis 15 000 ruutmeetri suuruse K-Rauta kaupluse ehitustööd, mille maksumus oli 15 miljonit eurot.

„Uus objekt on meil Keskoga juba kuues,“ märkis ettevõtte juhatuse esimees Rein Kiudsoo ja lisas, et Venemaale jalga ukse vahele saada on raske. „Pakkumisi teha on keeruline ja näiteks Eesti hindadega võrreldes on Venemaa 30-40% kallim. Ühelgi riigihankel me siin osalenud ei ole ega kavatse hakata ka,“ rääkis ta.

Kiudsoo Eesti ehitusettevõtjail uisapäisa Vene turule tormata ei soovita. „Peaks olema kindel, et on, kellele end pakkuda. Ja tuleb arvestada, et kulud on kohapeal suured – nii kontori rendihinnad kui ka firmade vormistamine,“ märkis ta.

„Meie firmast on 90% Venemaal ja 10% Eestis. Meie pilk on jätkuvalt suunatud Venemaa suurele turule, Eestis pole mõtet nokitseda,“ nentis Kiudsoo.

Selle aasta aprillis kirjutas Yle Uutiset, et Soome kaubanduskontsern Kesko kavatseb järgmise kahe aastaga avada Venemaal neli suurt esmatarbekaubapoodi, lisaks on plaanis ehitada uusi ehituspoode.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed