25. november 2011

Tartu ringtee ehitus saab lõviosa linna investeeringutest

Tartu linnavalitsus saatis volikokku linna tuleva aasta eelarve, milles investeerimiskuludeks planeeritakse 27,6 miljonit eurot:  15,2 mln eurot sellest Tartu idapoolse ringtee ehitusele.

Tartu 2012. aasta eelarve sissetulekute ja väljaminekute kogumahuks on kavandatud 119 450 949 eurot. Võrreldes käesoleva aasta täpsustatud eelarvega kasvab eelarve maht 7,9 protsenti. Investeerimiskuludeks planeeritakse kokku 27,6 miljonit eurot, kasv võrreldes käesoleva aastaga on peaaegu 79 protsenti. 

Põhiosa investeeringutest on otseselt seotud Euroopa Liidu tõukefondidest laekuvate toetustega ja linna omaosalusega nendes projektides. Suuremad kulud investeeringutes on kavandatud majanduse ja hariduse valdkonda.

Haridusse suunatud investeeringutest moodustab märkimisväärse osa linnapoolne lisapanus saastekvoodi müügist saadud summadele, mille abil muudetakse energiasäästlikumaks mitmed Tartu koolid ja lasteaiad. Hariduse valdkonna suurim projekt on tuleval aastal Tartu Kutsehariduskeskuse autoeriala õppetöökoja rajamine.

Majanduse valdkonna suuremad investeeringud on peale idaringtee ehituse veel Emajõe kaldakindlustuse rekonstrueerimine ja Tartu ühistransporti toetavate süsteemide kaasajastamine.

Finantseerimistegevuse tuludeks on kavandatud 8,4 miljonit eurot, millest

6,1 miljonit on ette nähtud varasematel aastatel  investeerimiskuludeks korraldatud võlakirjaemissioonide refinantseerimiseks ning 2,3 miljonit uueks investeeringuks –Tartu idapoolse ringtee ehituse omafinantseeringu katteks. 

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688