25. november 2011

Sisejuurdlus tuvastas rikkumised Kuressaare ehitushangetes

Kuressaare linnavalitsus viis läbi sisejuurdluse, et tuvastada, mis vead ja miks Kuressaare muusikakooli ja rannahoone ehitushangetel tehti, ning mida peaks tulevikus kindlasti silmas pidama, et vigu hangetes vältida.

Suure osa ehitushangetel tuvastatud eksimustest saab juurdluskomisjoni hinnangul panna süüks hangetega tegelenud Urmas Sepale, vahendas Saarte Hääl. Linnapea Mati Mäetalu märkis eilsel linnavolikogu istungil, et ehkki tegu ei olnud süülise tegevusega, vaid osaliste eksimustega

Muusikakooli ehitusse puutuvalt tuvastati, et ehituse töövõtuleping ei vastanud hankedokumentidele; hanke raames soetati kergesti teisaldatavaid asju, mis ei olnud ehituseks vajalikud; lisaks peeti hanke ajal ehitajaga läbirääkimisi ja ehitaja on esitanud pärast pakkumuste avamist tööde osas alternatiivseid lahendusi.

Kuressaare rannahoone ja rannaala hangete osas leiti, et hankedokumentide hindamine oli valikuline, tööde loetelu muudeti omapoolselt pärast pakkumuste esitamist ning ei tagatud seega läbipaistvat menetlust. Muutunud tingimustes peeti läbirääkimisi parima pakkumuse teinuga.

Linnapea kinnitusel arvestab linnavalitsus edaspidi sisekontrollikomisjoni esitatud ettepanekuid, et hangetel enam mingeid vigu ei esineks, kuid kedagi otseselt karistama hakata kavas ei ole.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688