23. november 2011

Jõhvi plaanib uue tee jaoks omanikelt maa võtta

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus andis tulemusteta lõppenud Jõhvi tööstuspargi juurdepääsuteeks vajalike maade võõrandamise läbirääkimiste pidamise üle vallavalitsusele, kes on valmis vajadusel maa sundvõõrandama.

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus tegi maaomanikele pakkumise võõrandada maa selle hinnaga, millega ostis maid Jõhvi ja Kohtla-Järve vahelist teed ehitanud maanteeamet, kirjutab ajaleht Põhjarannik. Ühelt maaomanikult saadi vastus, ent kaks omanikku ei reageerinud ning nende puhul jäi arusaamatuks, kas nad on maa võõrandamisega nõus ja millistel tingimustel.

Sihtasutus andis läbirääkimiste pidamise üle Jõhvi vallavalitsusele, kes võttis vastu määrad, millega maid ollakse valmis võõrandama. Värskelt tehtud hindamise tulemusena paika pandud summad on aga märksa väiksemad sellest, mida sihtasutus pakkus kinnisvaraturu õitsengu ajal.

Jõhvi abivallavanema Vello Juhkovi sõnul alustatakse esmalt maaomanikega läbiääkimisi, ent kui kokkulepet ei saavutata, tehakse sundvõõrandamine. Praegu pole selge, millal Jõhvi tööstuspargi juurdepääsutee ehitamine võiks alata - maade võõrandamisega seotud kulud on planeeritud järgmise aasta eelarvesse, ent tee ehitamiseks tuleks leida raha mujalt kui valla eelarvest.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688