21. november 2011

"Ära ise näpi!"

Täna algab Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) ohutuskampaania „Ära ise näpi! Lase spetsialistil regulaarselt kogu oma gaasi- ja elektrisüsteemi kontrollida!“.

Kampaania eesmärk on koduomanikele alanud kütteperioodil meelde tuletada ja selgitada, et ohutuse tagamiseks tuleb kütteseadet regulaarselt oma ala spetsialistil kontrollida lasta, seda nõuetekohaselt hooldada ja kasutada.

Õnnetused ning avariid elektri- ja küttegaasiseadmetega saavad paljudel juhtudel alguse kontrolli- ja hooldusnõuete täitmata jätmisest, põhjuseks siinjuures on hooletus, teadmatus või soov kokku hoida hooldus- ja remondikuludelt. 

TJA peadirektori asetäitja Kaur Kajak`u sõnul vastutab seadmete nõuetekohasuse eest alati omanik, kes peab teadma, kuidas seadet kasutada ning millise regulaarsusega kontrollida ja hooldada. 

 „Oluline on viia inimesteni teadmine, et ohutuse tagamiseks võivad elektri- ja küttegaasiseadmeid kontrollida, remontida, paigaldada ja hooldada vaid vastava pädevusega spetsialistid. Elekter ja gaas on väga ohtlikud, mistõttu remondi ja muude sarnaste tööde tegemine omal käel või sõbra abiga võivad põhjustada tõsiste tagajärgedega õnnetusi,“ lisas Kajak. 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688