KredExi andmeil on rekonstrueerimistoetuse abil renoveeritud kortermajade keskmine energiasääst 37 protsenti.
KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Mirja Adleri sõnul on asjatundliku renoveerimise korral igakuine kokkuhoid küttekuludelt suurem kui renoveerimislaenu tagasimakseteks kuluv raha.
KredExile on tänaseks esitatud kokku 270 rekonstrueerimistoetuse taotlust, millest positiivse otsuse on saanud 229 korterelamut 6,2 mln euro ulatuses.
Korterelamute toetamiseks kasutatakse vahendeid, mis saadakse Eesti riigi kasutamata saastekvootide müügist Luksemburgile. Toetustaotlusi saab esitada alates 30. septembrist 2010 kuni vahendite ammendumiseni või 30. novembrini 2012.
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.