9. november 2011

Pirita ja Viimsi ühendustee läheb remonti

Tallinna Linnavalitsuse tänasel istungil otsustati linnavolikogule edastada otsuse eelnõu, mille kohaselt algavad juba tuleval aastal remonttööd Piritat ja Viimsit ühendaval Ranna teel.

Kuni Muuli tee ristmikuni kulgeval lõigul teostatakse taastusremont ning samuti korraldatakse Tallinna ja Viimsi valla koostöös kergliiklustee projekteerimine ja ehitamine.

Tallinna linna ülesandeks jääb sõlmitava koostöölepingu kohaselt objektiga seotud ehitustööde riigihanke läbiviimine ja tööde teostaja väljaselgitamine ning osapoolte vahel töövõtulepingu sõlmimine. Linn finantseerib kogu projekti 2/3 ulatuses.

Viimsi vald korraldab koostööprojekti esimese etapina objekti taastusremondiks ja kergliiklustee rajamiseks vajaliku projekteerimise – nii projekteerimishanke läbiviimise, töövõtulepingu sõlmimise kui ka projekteerimise finantseerimise.

Viimsi valla kanda jäävad objekti projekteerimise ja ehitusega seotud kulud 1/3 ulatuses tööde kogumaksumusest, kuid mitte rohkem kui 250 000 €.

Lisaks Ranna tee remondile, rajatakse Ranna tee linna sisenevale suunale ka täiendav kergliiklustee. Samuti on oluline Muuli tee ja Ranna tee ristmiku rekonstrueerimine ristmiku läbilaskevõime suurendamise ja liiklusohutuse tagamise seisukohast.

Objekt peaks koostöölepingu kohaselt valmima 2012. aasta 31. oktoobriks.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688