• 07.11.11, 16:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuressaare digitaliseerib aastasadu vanu linnakaarte

Andmaks linnaruumi arengust paremat ülevaadet, on Kuressaare linnavalitsus alustanud vanade linnakaartide digitaliseerimist ja oma kodulehele ülespanekut.
Linnaarhitekt Hannes Koppeli sõnul on see oma elukoha kohta info saamiseks abiks nii linnakodanikule kui ka linnaplaneerijatele, vahendab Saarte Hääl. 
Linnageodeet Veiko Viili sõnul on plaanis üles panna 7 kaarti ajavahemikust 1641 kuni 1980-ndad aastad. Praegu on linna veebilehel üleval kaks erineva mõõtkavaga kaarti aastatest 1935–1939.
Koppel tõi näite oma majapidamisest, kus kaardist on juba kasu olnud. “Nimelt on Suur-Sadama krundil tänaseks korralikult songitud ning aastakümnetega on hoovipind muljetavaldavalt tõusnud. Esimese sammuna lasin krundilt ära viia ligi 50 m3 mulda, tänu millele hoovipind langes ca 20–30 cm - osa hoovist on kaetud munakivikatendiga, mis vajab vaid harjaga puhastamist ja on täiesti käidav. Krundil on näidatud ka kaevukoht, mis peaks tänu kaardi täpsusastmele üsna lihtsasti leitav olema,” rääkis Koppel.

Artikkel jätkub pärast reklaami

 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.10.25, 14:17
Ruukki akustilised lahendused parandavad inimeste heaolu ja tööviljakust
Akustika on hoone funktsionaalsuse ja kasutusmugavuse seisukohalt sama oluline kui energiatõhusus või sisekliima. Liigses müras väheneb inimeste keskendumisvõime, kasvab stressitase ning kannatab töö kvaliteet. Ruukki Products ASi Baltikumi tehnilise toe ja jätkusuutlikkuse juht Kaupo Pertel nendib, et õigete ehitusmaterjalidega on võimalik seda kõike ennetada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele