Loo alevikus süttis eile põlema 200 ruutmeetri suuruse kahekorruselise puitmaja. Põlengu põhjustas metallkorsten, mis ohutu kauguse puudumisel puitkonstruktsioonist selle süütas.
Eile kell 13.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Loo alevikus Järve teel. Tulekahju oli hoone teisel korrusel, põles katuseplekialune puitkarkass ja soojustus umbes 30 ruutmeetri ulatuses.
Päästjad avasid tulekahju kustutamiseks katuse- ja seinakonstruktsioone ning panid tulele piiri kella 14.58-ks. Tulekahju sai alguse metallmoodulkorstnast, mis kuumenedes süütas puidust katusekonstruktsiooni, mille paigaldamisel ei olnud arvestatud korstna ja puitkonstruktsiooni vahelise ohutu kauguse nõudeid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.