2.-4. novembril toimub Tallinna Tehnikaülikoolis ning Tallinna AHHAA keskuses BESTi Insenerivõistlus, kus osalevad tehnikaülikooli tudengid ja kuulsuste võistkond.
Võistlejad saavad valida kuue teema vahel: majandus, mehaanika, informaatika, keskkond, energeetika ja ehitus. Tänaseks on võistlusele registreerunud 44 neljaliikmelist võistkonda ja registreerimine on suletud.
Finaali kaks parimat pääsevad edasi rahvusvahelisele võistlusele, mis sel aastal toimub Moskvas. Võistlus toimub kahel tasandil: eelvoor ja finaal. Eelvoorus lahendavad tudengid Case Study ülesannet. Case Study on ülesanne, kus tudengid peavad pakkuma teoreetilist lahendust ettevõtte poolt püstitatud praktilisele ülesandele.
Finaalis tuleb lahendamisele nii Case Study kui ka Team Design. Team Design on praktiline inseneriülesanne, kus tudengid võistlevad etteantud tingimustele vastava mudeli või seadeldise konstrueerimises.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Varasematel aastatel on ehitatud täpsuskatapult, intelligentne poekäru, raadio teel juhitav õhulaev ja innovatiivne jahutussüsteem.
Seotud lood
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.