17. september 2011

Kõrge ehitushind võib Tartu idaringtee ehituse edasi lükata

Ehitushindade tõusu tõttu on mitmed tee-ehitushanked läbi kukkunud või edasi lükatud ning sama saatus võib tabada ka kavandatavat Tartu idaringteed ja selle silda.

Kavandatav uhke sild võiks ühel hetkel viia Tartu vangla tagant üle Emajõe, olles osa linna ümbersõidust ehk idaringteest, ent paraku selgus Tartu linna korraldatud ehitushankel, et sisuliselt kuluks ainuüksi silla ehituseks ning Turu tänavast Lammi teeni ühendustee loomiseks pea sama raha, mis oli kavandatud kogu projekti elluviimiseks ehk 27 miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüd peab Tartu linn läbirääkimisi majandusministeeriumiga, et saada riigilt lubatud 33-le miljonile eurole umbes 15 miljonit eurot lisaks või teha Idaringtee kahes osas.

Ehitushindade tõus on aga kaasa toonud üldlevinud tendentsi, et hanked kukuvad liigkõrgete pakkumiste tõttu läbi. Maanteeametist öeldi, et neil on mõned projektid ümbertegemisel ja näiteks Tallinna ringtee projekti hanked on otsustatud edasi lükata. Juba töös olevad projektid viiakse kindlasti lõpuni ning seda, et eurorahade kasutamisega nurjunud või edasilükkunud hangete tõttu jänni jäädakse, maanteeamet ei usu.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688